Harmony Spa Clinic Zákroky pre mužov Drakula terapia Specialne lekarske dermatoesteticke terapie a zakroky Harmony Spa Clinic Zákroky a ošetrenia Ideálna postava
krasa a omladenie - klinika estetiky

Harmony Spa Clinic      FB logo G+ logo

Poznáme tajomstvo
krásy a omladenia


Kontaktujte nás na
info@harmonyspa.sk

Tvárové omladzujúce estetické zákroky

 

U skúsených odborníkov lekárov z oblasti estetickej dermatológie si môžete dopriať v programe maximálne intenzívneho omladenia - aplikáciu kyseliny hyalurónovej a botoxu pre odstránenie hlbších statických a mimických vrások na tvári.

Sme Vám k dispozícii aj ak si želáte upraviť plnosť a tvar Vašich pier.

Naši lekári pre Vás pripravili aj vysoko inovatívne aplikácie tzv. 3 D mezonití, ktoré takmer úplne nahrádzajú chirurgické invazívne techniky liftingu tvárových kontúr a majú bezprecedentný bezpečnostný profil aj aplikáciu. Aplikácie sú minimálne invazívne, prakticky s okamžitým efektom pri kyseline hyalurónovej ako aj pri aplikácii mezonití.  Najlepšie estetické výsledky sa dosahujú v kombinácii uvedených dermatoestetických lekárskych skrášľujúcich postupov.

 

Najvhodnejšiu kombináciu procedúr a  postupov omladenia si možete dať odporučiť od našich odborníkov na dermatokorektívnu estetiku s dlhoročnou praxou.

 

Ponúkame však tiež alternatívu ku týmto metódam.

Ak z akéhokoľvek dôvodu odmietate, alebo nie ste stotožnená s aplikáciu botoxu alebo kyseliny hyalurónovej, tak sme pripravení Vám ponúknuť prirodzené omladenie napríklad  PRP - vlastnou krvou.

Známou aj pod názvom "Dracula terapia", alebo omladenie pomocou metódy tvárovej akupunktúry. Veľmi vhodnou alternatívnou omladzujúcou terapiou je tiež aj aplikácia tripolárnej rádiofrekvencie, ako aj laserovej a oxygénovej neinvazívnej mezoterapie.

 


 

Aplikácia kyseliny hyalurónovej  je rýchlou a komfortnou  metódou na odstránenie a vyrovnanie hlbších vrások, napríklad nosovoústnych rýh, vrások na čele či medzibočí, nad hornou perou, kruhov pod očami, na formovanie lícnych kostí, brady, korekcia tvárových asymetrií,  prípadne na  úpravu plnosti a tvaru pier, alebo nadvihnutie ústnych kútikov. Čoraz častejšie sa však kyselina hylurónová používa aj na nechirurgické doplnenie objemu a remodelizáciu telesných kontúr a častí tela.

Kyselina hyalurónová
je telu vlastná látka, ktorá navyše oblasť vrásky zvnútra hydratuje a tým udržiava mladistvosť pokožky. Aplikuje sa vo forme priehľadného gélu tenkou ihlou do kože a podkožia v mieste vrásky.

Trvácnosť estetického zákroku závisí od  štruktúry a kvality gélu kyseliny hyalurónovej.  Na našom pracovisku používame výhradne prípravky ktoré sa vyznačujú deklarovaným dlhodobým estetickým efektom. Je to vďaka jedinečným a patentovaným vlastnostiam viacnásobného zosieťovania a unikátnou tixotropiu, ktorá zaručuje aj jemnú a cielenú aplikáciu do ošetrovanej oblasti.

 

 

Botulotoxín sa injekčne vpravuje ultra jemnými injekčnými ihlami do vybraných mimických svalov, kde sa žiadúco následne zablokuje nadmerný nervovosvalový prenos . Výsledkom je zjemnenie až vymiznutie  mimických vrások. Vrásky sa postupne stávajú jemnejšie alebo vymiznú úplne,  pokožka sa vypína, odstráni sa unavený či zamračený výraz tváre. Prirodzená mimika tváre je po zákroku samozrejme zachovaná.

Efekt skrášľujúcej terapie sa začne rozvíjať postupne. Po prvej aplikácii je to približne 3 - 5 mesiacov. Po ďalšej aplikácii sa jeho účinok a efekt vypnutia vrások predlžuje až na maximálne 9 - 12  mesiacov.
Botulotoxín sa najčastejšie používa v okolí očí , čela, medziobočia. Botulotoxin možno s úspechom použiť aj na odstránenie nadmerného potenia rúk, nôh ale aj podpazušia.  Vo všeobecnosti táto metóda patrí medzi najbezpečnejšie a najúčinnejšie zákroky v dermatoestetike. Aplikácia botulotoxínu patrí celosvetove jednoznačne medzi najčastejšie vykonávané estetické zákroky.

Výhody aplikácie Botoxu: Vyhladzuje vrásky, vytvára mladistvý vzhľad, odstraňuje unavený a zamračený výraz tváre, viditeľné výsledky už 3 - 5 dní po výkone, nechirurgický zákrok bez obmedzení po výkone.

 

PRP - "Dracula terapia"  známa vo svete aj ako "Vampire FaceLift"

Je alternatívna forma omladenia pleti, odstránenia prejavov starnutia pomocou injekčnej aplikácie vlastnej krvi do podkožia. Je to viac menej jednoduchý ambulantný zákrok, kedy sa klientke odoberie malé množstvo krvi zo žily. Následne sa krv špeciálne fyzikálne upravuje prístrojovo tak, aby sa oddelila plazma a krvné elementy. Takto špecificky pomerove obohatená plazma sa následne vpichuje injekčne do vybraných partií za účelom intenzívneho omladenia.

Podaním takto obohatenej krvnej plazmy dochádza ku novotvorbe nového kolagénu, zjemneniu a vyhladeniu vrások a vypnutiu pokožky.                     Metóda je absolútne bezpečná a nemá prakticky žiadne kontraindikácie či obmedzenia.

 

TCA PEELING

Celosvetove sa vo svojej dokonalejšej verzii používa medicínsky peeling kyselinou trichlóroctovou /TCA/ a patrí medzi overené  a účinné omladzujúce chemické peelingy. Účinná látka v závislosti od stupňa koncentrácie spôsobí odlúčenie kožného povrchu v podobe povrchového až stredne hlbokého, až hlbokého peelingu. TCA peeling odstraňuje povrchovú časť pokožky. Odstránia sa tak odumreté bunky, pleť sa regeneruje, pokožka zostáva prekrvená, napnutá, póry sú stiahnuté a vyrovnávajú aj jazvičky po akné. Má výrazný vplyv aj na mazotvorbu. Mastná pleť sa po takejto aplikácii zmení na polomastnú.  Dĺžka hojenia sa odvíja od koncentrácie použitého prípravku. 

Priebeh ošetrenia: V prípade indikovaného zákroku sa aplikuje na vyčistenú pleť zvolená koncentrácia špeciálneho pripravku. Pacient pociťuje v priebehu zákroku iba jemné štípanie po dobu niekoľkých sekúnd. Pacient po ukončení zákroku, ktorý trvá niekoľko minút, odchádza domov. Nasledujúce dni postupne dochádza k tzv. zlupovaciemu efektu.

Hlavné oblasti využitia: Celkové omladenie a  pigmentačné zjednotenie pleti, vrásky, akné, strie

 

 

 

Mezonite - 3D MezoLift

Prevratnou novinkou v dermatoestetike je používanie tzv. dermálnych nití. Tieto špeciálne nite sú vyrobené z dokonale biokompatibilného materiálu. Po istom čase sa biodermálne nite po zavedení do podkožia úplne vstrebú. Medzitým sa však ako reakcia organizmu vytvorí okolo týchto dermálnych nití nová a pevná kolagénová podporná štruktúra. Táto nová metóda otváre dvere novej, nechirurgickej úpravy tváre ale i rôznych častí tela. Poklesnutá pokožka, ochabnuté líca alebo krk už nie sú pre modernú dermatoestetiku problém. Vynikajúce omladzujúce účinky a možnosti vstrebateľných nití na liftingový efekt  z nich robí aktuálne najvyhľadávanejšiu a najmodernejšiu formu estetických úprav tváre nechirurgickou cestou.

Aplikáciou mezonití sa dosahuje veľmi výrazný omladzovací efekt. Spevňujú a vypínajú tvár, nadvihujú previsy kože,  resp. "zle poskladanú" či vekom poklesnutú pokožku na tvári ale aj na tele.

3 D MezoLift sa využíva pri potrebe formovania línii tváre, repozícii a spevnení oslabených častí kože, vypnutie častí pokožky pri strate tonusu, pri kožných vráskach.

Najčastejšie oblasti pre terapiu mezoliftom:

 • úplné kožné vypnutie tváre
 • spánková oblasť, obočie
 • oblasť čela a líca
 • nosoústna vráska a kútiky úst
 • marionetové vrásky
 • ochabnutá línia sánky
 • kolmé vrásky pred uchom
 • podbradok, krk a dekolt
 • rôzne jazvičky a nerovnosti kože po poraneniach
 • ochabnuté paže
 • brucho, boky a zadok
 • kolená
 • celulitída a nerovnosti po liposukcii a pod.